Термін "colocation" у перекладі з англійської означає спільне розміщення, тобто спільне управління або користування чим-небудь. Це послуга з розміщення вашого власного фізичного сервера на технічному майданчику інтернет-провайдера, що включає підключення сервера до високошвидкісного каналу Інтернету.

  Привабливість colocation полягає в тому, що ви є повноправним власником сервера і можете розпоряджатися ним на власний розсуд: ви стаєте незалежним від програмного та апаратного забезпечення, яке пропонує вам провайдер віртуального хостингу. Ви можете встановити сервер будь-якої конфігурації (є можливість і будь-якої переконфігурації сервера). Зокрема, здебільшого інтернет-провайдери не накладають жодних заборон на розмір дискового простору конкретної машини. Вас вже не мучитимуть головний біль від обмежень, що вводяться провайдером на віртуальному хостингу, що стосуються використання оперативної пам'яті, запуску скриптів, термінів зберігання електронної пошти на сервері, використання процесів і так далі.

  Colocation hosting уможливлює реалізацію будь-яких за складністю завдань. На своєму сервері ви зможете містити необмежену кількість веб-ресурсів. Інформація на окремому сервері є більш захищеною, ніж на "загальному" сервері провайдера. Віртуальний хостинг можна порівняти з гуртожитком – тут єдина на всі віртуальні сервери система безпеки. Атака на чужий віртуальний сервер може порушити працездатність системи. На colocation ваш сервер захищений системою безпеки провайдера, а також ви можете забезпечити як завгодно високий власний рівень захисту. Забезпечено повну конфіденційність внутрішніх даних. Здійснюється постійний автоматичний моніторинг стану сервера та його операторське обслуговування - дії за дзвінком власника сервера або за короткою інструкцією, складеною власником сервера, у разі збоїв, виявлених системою моніторингу. Розміщення ресурсів на окремому сервері забезпечує нові можливості для інтернет-проектів з великим трафіком шляхом значного збільшення швидкості обміну даними з Інтернетом. Швидкість для відвідувачів ресурсу, розташованого на colocation, є максимальною і залежить від швидкості, що забезпечується в мережі провайдера. Надійність colocation обумовлена тим, що провайдер забезпечує всі умови для безперебійної та впевненої роботи обладнання. У приміщенні, де є сервер, підтримується відповідний мікроклімат. Втручання в роботу сервера можливе лише в будь-яких екстрених випадках, тоді як на віртуальному хостингу ресурс може "повиснути" у зв'язку з профілактичними роботами, що проводяться із сервером спеціалістами провайдера.

  ТОВ «ВАК» пропонує послуги із розміщення фізичних серверів клієнтів на своїх технічних майданчиках.

  Для розміщення серверів використовуються спеціалізовані промислові стійки шириною 19 дюймів. Можливе розміщення серверів у звичайних корпусах типу "tower".

  Розміщення обладнання провадиться без периферійних зовнішніх пристроїв. Обладнання підключається до точки магістрального каналу з пропускною здатністю до 1 Гбіт/с на швидкості 10/100 Мб/с, 1 Гбіт/с. Спеціальні приміщення, в яких розміщується обладнання, оснащені пристроями заземлення, безперебійного електроживлення, пожежної сигналізації, автоматичного пожежогасіння та антистатичними підлогами. Вони підтримується оптимальний мікроклімат з допомогою системи кондиціонування. Доступ до обладнання обслуговуючого персоналу здійснюється за попереднім погодженням.