Оптоволоконні лінії зв'язку, є одним з найнадійніших і найперспективніших напрямків у галузі зв'язку. Пропускна здатність оптичних каналів на порядок вища, ніж у інформаційних ліній на основі мідного кабелю. Крім того, оптоволокно несприйнятливе до електромагнітних полів, що позбавляє типових проблем мідних систем зв'язку, такі як електричні наведення та грози.

  Оптичні мережі здатні передавати сигнал великі відстані з меншими втратами. В основі оптоволоконних технологій лежить принцип використання світла як основного джерела інформації. Світло набагато простіше передати на відстань з меншими втратами, ніж електричний струм. Крім того, як уже говорилося, він не схильний до впливу електромагнітних полів і здатний передавати на порядки більшу кількість інформації.

  Переваги волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ):

- Висока пропускна здатність
- Висока завадостійкість
- Висока захищеність від несанкціонованого доступу
- Гальванічна розв'язка елементів мережі
- Тривалий термін експлуатації
  ТОВ "ВАК" надає повний спектр послуг від проектування до здавання під ключ замовнику оптоволоконної мережі. Також надаємо в оренду канали передачі даних по оптоволокну. ТОВ "ВАК" має власну лабораторію зі зварювання, ремонту оптоволокна, пошуку місця пошкодження оптоволокна.